Kiedy posłać dziecko na angielski

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest w dzisiejszych czasach pewną podstawą, której to wymaga się już od najmłodszych lat. Wszystkim zależy na tym, aby młode pokolenie już od najmłodszych lat miało szansę zapoznania się z tym językiem, ponieważ dzięki temu o wiele prościej przyjdzie im jego nauka w kolejnych latach. Ma to ogromne znaczenie szczególnie jeśli chodzi o przedszkole i szkołę podstawową. Kiedy dziecko już od początku ma szansę osłuchać się z językiem angielskim, w kolejnych latach będzie miał mniej trudności z jego załapaniem. Wszystko to wpływa na to, że coraz więcej rodziców, oprócz publicznego nauczania języka angielskiego, postanawia zapisać swoje dziecko do szkoły językowej lub na korepetycje. Dla starszych dzieci ciekawą ofertą są także wakacyjne kursy językowe, które to odbywają się najczęściej za granicą. Dzięki nim obcowanie z językiem jest jeszcze prostsze, ponieważ muszą się nim posługiwać nie tylko na zajęciach, ale też poza nimi. W takich kursach bardzo często biorą bowiem udział dzieci z różnych krajów, a wymiana kulturowa z pewnością nauczy nasze dziecko nie tylko języka, ale też nieco wiedzy o świecie.

Obecnie mamy naprawdę wiele opcji do wyboru, dlatego też warto zapytać naszego dziecka, które rozwiązanie będzie najlepsze jego zdaniem.

Nauka angielskiego poza szkołą – na co się zdecydować?

Nasze dziecko powinno rozpocząć naukę angielskiego jak najwcześniej, ponieważ dzięki temu będzie miało w przyszłość o wiele mniej problemów z przyswojeniem sobie kolejnych poziomów tego języka. Z tego też powodu już w latach przedszkolnych warto zainwestować w dodatkowe lekcje angielskiego, które mogą zaowocować w przyszłości. Do wyboru mamy chociażby szkoły językowe, które to specjalizują się w nauce języków w dość małych grupach, inaczej niż ma to miejsce w szkołach. Takie miejsca to jednak nie tylko nauka języka, ale też nowe środowisko, a także szansa do poznania nowych znajomych przez nasze pociechy. Jeśli nie chcemy jednak wysyłać naszego dziecka na zajęcia prowadzone dla kilku osób, zawsze możemy zdecydować się na korepetycje. O ile dla maluszka będącego w przedszkolu nie są koniecznie dobrym rozwiązaniem, o tyle już dla dziecka w podstawówce będą strzałem w dziesiątkę. Sukcesem będzie także to, jeżeli korepetytor będzie dojeżdżał do naszego domu, ponieważ dzięki temu nasze dziecko nie będzie musiało tracić swojego czasu na dojazdy.

Nauka z korepetytorem jest nieco inna niż w szkole językowej, ale potrafi przynieść naprawdę zadowalające, o ile nie lepsze efekty.