Detroit – upadające miasto

oleje hydrauliczne https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnosci/jak-wypalic-dpf-czyli-regeneracja-filtra-czastek-stalych Zaawansowany analizator spalin silników wysokoprężnych

Każdy miłośnik motoryzacji powinien kojarzyć Detroit z zakładami produkcyjnymi koncernu Forda, który został założony w właśnie w tym mieście w 1903 roku. Przez długie lata Ford Motor Company była największym pracodawcą w regionie.

W zakładach Forda pracowało się na trzy zmiany, a praca miała charakter taśmowy, co stwarzało ogromne zapotrzebowanie na siłę roboczą. Milioner płacił swoim pracownikom naprawdę dobre, jak na tamte czasy, pieniądze, a także zapewniał im opiekę socjalną.

Ludzie więc garnęli się do pracy u niego. Niestety, wraz ze starzeniem się właściciela Ford Motor Company, koncern podupadał, a razem z nim upadało miasto.

Obecnie Detroit jest miastem, którym Stany Zjednoczone nie mogą się szczycić. Wysoki poziom bezrobocia, a także wysokie wskaźniki przestępczości sprawiają, że nikt nie przyjeżdża już tutaj do pracy.

Wielkie zakłady produkcyjne zostały zamknięte i w tym właśnie okresie skończyły się złote lata Detroit. Obecnie, kiedy większość producentów otwiera zakłady w Chinach i innych tego typu miejscach, w Detroit nie powstanie już raczej nowa fabryka samochodów.